Walter White

breaking bad

Dielo: Breaking Bad (seriál, 2008 – 2013)

Autor: Vince Gilligan

 

Walter White je stredoškolský učiteľ chémie, privyrábajúci si v umyvárni áut. Keď mu lekár diagnostikuje rakovinu pľúc v pokročilom štádiu, rozhodne sa zabezpečiť svoju rodinu. Pre krátkosť času sa rozhodne pre ten najvýnosnejší spôsob, ktorý ako chemik ovláda: výrobu metamfetamínu.

Seriál Breaking Bad je štúdiou postupnej premeny Waltera Whitea, celkom obyčajného človeka so svojimi dobrými i zlými vlastnosťami, na kohosi sprvu len veľmi hlboko skrytého v ňom. Seriál je plný realisticky, teda bezútešne vykreslených postáv, z ktorých si divák nedokáže vybrať nijaký pozitívny vzor a tak je chtiac-nechtiac na strane Waltera, ktorý je v opozícii voči hrubým postavičkám podsvetia, ale i voči svojmu americky plochému švagrovi z protidrogového oddelenia. Vo svojom novom, tajnom živote variča drog čoskoro Walter oživuje svoje potláčané ego a nachádza v ňom možnosti svojej realizácie. Keďže sa považuje za de facto odsúdeného na smrť, a keďže svoje úmysly považuje za správne, povoľuje si stále priamočiarejšie riešenia zložitých situácií. Ocitá sa tak čoraz hlbšie v cudzej hre, ktorá z neho robí čoraz temnejšiu postavu z druhej strany zrkadla.

Walter White je postavou postupnej premeny človeka, ktorý žije svoj nevydarený, ústupčivý, trochu zbabelý život uprostred agilnej rodiny, na kohosi, kto môže mať skutočnú a ničím neobmedzovanú moc.

Jedna odpoveď to “Walter White”

  1. Lamik Says:

    pekný úlet, táto stránka 🙂
    dám malý tip: určite by tu o.i. nemal chýbať komisár Wallander z Ystadskej polície. Južné Švédsko je ho plné :- )http://www.wallander.ystad.se/en

    zaujal ma náhodne v jednom cykle, kde ho (Švéda ako repu) ďaleko najsugestívnejšie hrá Ír Kenneth Branagh, inak a najmä režisér filmových adaptácií Shakespearovských hier …

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s


%d blogerom sa páči toto: